Zlomisková dolina

Zlomisková dolina

26. 8. -28. 8. 16

Do Tater jsme jeli silná a jedinečná sestava milovníků hor, což byla jedna z podmínek dnešní náročné túry Markéta, Peťka, bratři Vašek a Martin a náš slovenský kamarád Standa. Nahazujeme na sebe potřebnou celodenní výbavu a vykračujeme směr Popradské pleso s malou zastávkou na Symbolickém hřbitově, kde si před touto náročnou túrou uvědomíme, že není vždy důležité dojít na vytoužený vrchol, ale vrátit se. Po pomyslném vzdání holdu všem, kterým se to nepodařilo, pokračujeme v naší túře do Zlomiskové doliny.

Nad Ladovým plesem vzhledem na množství padajících skal, které každou chvíli dávají o sobě vědět, si dáváme přilby. Po výstupu náročným terénem následoval náročný sestup, kde jsme si mohli šáhnout i v tomto období na sníh. Cestou zpět k Slezskému domu, máme možnost sledovat kamzíky. Konečně Vašek dostává přesnou odpověď na otázku z rána, kdy bude první možnost dát si čepáka.:-)Teď-) s odpovědí ty Bogo, už jsem skoro chcípnul:-) Po krátkém občerstvení, pokračujeme cestou do Tatranské Polianky, kde nasedáme na Tatranskou šalinu:-), která nás doveze k našemu autu.

V neděli se vydáme na raft na řeku Váh, kde si užíváme pěkné počasí. Nakonec se všichni vykoupeme a jedeme spokojení domů:-)

 

 

Přidat komentář