Výstup na Baranec (2184 m n. m.) a výlet do Pribyliny

Výstup na Baranec (2184 m n.m.) a výlet do Pribyliny

17. – 19. 6. 16

Této túry na Baranec se zúčastnila Markéta, Kačka, Standa, Martin a Petr. Cesta nám rychle utíkala, možná protože jsme si vykládali vtipy a vtipní zážitky. Někdy mě, až bolelo břicho od smíchu:-) Aniž bychom se nadáli, byli jsme pod vrcholem, kde jsme narazili i v tuto dobu na sníh, koulovačka nás samozřejmě neminula. Na vrcholu jsme měli nádherné výhledy, již mlčky jsme si každý po svém užívali tento pohled. Na zpět jsme šli jinou trasou.

Po takovém výdeji energie jsme pociťovali hlad, a tak jsme byli rádi, když jsme večeři měli na stole.

Dozvěděli jsme se, že v Liptovském Mikuláši na náměstí vystupuje skupina Kabáti revivral. Shodli jsme se, že by byla škoda, zůstávat v domečku.

No a musím přiznat, že takovou „žurku“ jsem dlouho nezažila.

Jak to určitě všichni znáte, horší už bylo jen to ranní vstávání. V plánu byl výlet do Pribyliny do muzea Liptovské dědiny. Vyrazili jsme na kole. V muzeu jsme se dozvěděli něco z historie, prohlídli jsme si vesničku a odpočinuli jsme si.

Jako úžasné překvapení se nám dostalo v podobě návštěvy místního bači, který nám dal čerstvou žinčicu a ovčí sýry. Byli jsme nadšení způsobem života a čistou duší staršího pána.

Tak jako každý výlet, tak i náš, byl bohužel u konce a my museli vyrazit domů.

Přidat komentář