Víkend v Západních Tatrách

Víkend v Západních Tatrách

9. 8. – 11. 8.  19

 

Příjemnou túru s dobrou bandou, horské slunce a úžasné výhledy jsme si užili v Západních Tatrách.

V sobotu jsme vyrazili z Žiarské chaty (1325 m n. m.) do Žiarského sedla (1917 m n. m.) a poté kdo chtěl, až na Pláčlivé (2.125 m n. m.) Během túry jsme si vykládali, a tak jsme se navzájem poznávali. Příjemné bylo, že jsme cestou mohli popíjet čistou horskou vodu z potůčku a pojídat borůvky.  Počasí nám opravdu přálo, a tak jsme po celou dobu měli nádherné výhledy.  V Žiarském sedle jsme se rozhodli relaxovat a užívat si tuto krásu, kterou Vám nevynahradí žádná fotografie. Poté jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna skupinka si užívala pohodičky v Žiarském sedle a druhá šla na Pláčlivé. Společně jsme pokračovali cestou zpět. Navštívili jsme symbolický hřbitov, který se nachází v Žiarské dolině. Památní místo tvoří dřevěná brána, kříž se zvonem a ústřední kámen se jmény lidí, kteří se už z túry bohužel nevrátili. Po skalách okolo jsou umístěné památeční tabule jednotlivých tragédií. Poté jsme navštívili krásný Šarafiový vodopád.

V Žiarské chatě jsme se posilnili na další kilometry, které nás čekali cestou zpět, ale tentokrát již z kopce.

Večer jsme si užívali zahradní pohodičku u domečku, kde jsme byli ubytování.  A již jsme se těšili, co nám druhý den přinese.

A co jsme v neděli zažili? Viděli jsme medvědy!! Naštěstí v zoo, kde jsme si kromě nich, mohli také pohladit, lvy, tygry, papoušky, pelikány, klokany, dravé ptáky, lamy.. Na tento zážitek se jen tak nezapomíná.

Poté jsme se vydali na kratší túru do Kvačianské doliny, kde jsme navštívili Mlýny Oblazy a vodopád.

 

Děkuji všem za krásný zážitkový víkend s příjemnými lidmi J.

 

Přidat komentář