V srdci Západních Tater

V srdci Západních Tater

27. 5. – 29. 5. 16

Dnes je pro mě velký den, protože absolvujeme s mými kamarády vysokohorskou túru poprvé trochu jinak. Túry se zúčastnila Markéta, Petra, Petr, Standa, Martin, Jindra. Počasí nám ráno moc nepřálo, začalo pršet. Ale, jak říká Peťa, když máte boty z Lidlu, nemáte, co řešit:-)Naštěstí dlouho nepršelo a my jsme byli mokří spíše potem a to už bylo příjemnější:-).

Vydali jsme se na Baníkov (2178 m n. m.). Túra byla náročná s nádhernými výhledy. Tento hřebínek bývá považovaný za nejnebezpečnější místo celého pohoří a čekalo na nás mnoho exponovaných úseků a řetězů. Proto ne, každý se rád díval na pěkné výhledy:-). Všichni jsme byli po túře příjemně unavení. Někteří šli navštívili saunu, aby se ohřáli a někteří si jen tak povídali při zapáleném krbu a dívali se do ohně.

V neděli jsme vyjeli na kolách na Žiarskou chatu, kde jsme kola nechali a šli již po svých na Pláčlivé. Navštívili jsme také symbolický hřbitov a Šarafinův vodopád. Pak jsme si vybrali odměnu ve formě rychlého sjezdu z Žiarské chaty, kde jsme nemuseli ani jednou přidat do pedálu 🙂 Jako třešní na dortu nám byl oběd ve stylové slovenské dřevěnici.

Víkend se opravdu vydařil a to díky pohodovým lidem, kteří se této túry zúčastnili.

Přidat komentář