Silvestr

Silvestr

od 27. 12. – 1. 1. 18

Den první

Zamkovského chata

Naše první cesta vedla do Vysokých Tater na Zamkovskou chatu. První zastávka byla na Hrebienku, kde jsme spatřili království z ledu. Poté jsme se vydali dále krásnou zimní přírodou, doprovázel nás šum zamrzajícího potoku, který ukázal sílu přírody. Po příchodu do domečku nás čekali nejen vyhřáté pokoje a praskání dřeva v krbu, ale také sauna.

 

Den druhý

Liptovský hrad

Liptovský hrad se nachází na krásném místě na Liptově, který byl nejvýše položeným hradem na Slovensku. Výšlap na tuhle zříceninu hradu je pohodový po čerstvě zasněžené krajině. Po prohlédnutí této zříceniny hradu následoval sestup. Túra byla odměněna tím, že jsme se vykoupali v teplém prameni, kde už byli místní domorodci s pojízdným barem, na kterém byli chutné nápoje, které jsme mohli ochutnat. Horší už bylo jen vylézání z vodyJ

Po vynikajícím obědě a následném odpočinku, jsme se vydali do haly v Liptovském Mikuláši zahrát squash. Kde jsme si dali pořádně do těla.

 

Den třetí

Babky

Je brzké ráno a většina obyvatelstva spí, anebo chodí z flámu a my partička nadšenců se vydáváme na východ sluníčka na Babky. Teploměr ukazuje cca – 10 stupňů a čím víš, jdeme, tím teplota klesá. Jarda má, ale naštěstí bezednou termosku, díky které se stále ohříváme. Cestou se kocháme krásnou přírodou, užíváme si klid a energii, kterou nám příroda dává. Na vrcholu máme úžasné výhledy na Tatry.  Netrpělivě očekáváme východ sluníčka. Příroda nám v přesný čas, který jsme si zjistili, začala hrát neskutečné divadlo, které jsme museli zdokumentovat. S dobrou náladou a s krásným zážitkem jsme začali sestupovat. V domečku jsme si dali siestu. A ve večerních hodinách jsme vařili venkovní punč, kde jsme si vykládali vtipy, historky anebo si jen tak povídali.  

 

Den čtvrtý

Dnes jsme se rozhodli pro krátkou túru, abychom měli dostatek energie oslavit silvestr. Náš cíl byla Žiarská chata (1285m n. m), symbolický cintorín a Šarafiový vodopád. Cestou jsme potkali hodně turistů, na což nejsme zvyklý, a proto jsme se domluvili, že se najíme na Kožiary, v dřevěnce, kde dnes budeme trávit silvestra v uzavřené společnosti s živou hudbou. Po jídle jsme se šli nachystat na dnešní oslavu. Jakmile jsme dorazili, již lidé tančili, a tak jsme na nic nečekali a přidali se také. Ve 12 hodin jsme netrpělivě očekávali příchod nového roku. Po přípitku a sledování ohňostroje, jsme pokračovali v zábavě. Zpívali a tančili jsme, až do ranních hodin. Všichni jsme se shodli, že takovou párty, jsme dlouho nezažili.

Den pátý

Tento den jsme věnovali odpočinku, relaxaci a dodržování pitného režimuJ. Protože jsme dnes nešli nikam do hor, pustili jsme si aspoň filmy s touto tématikou.

Jak už to tak bývá, vše jednou musí zkončit, tak i naše dovolená je u konce a my se vydáváme zpět do našich domovů obohacení o nové zážitky a historky.

Budeme se těšit zase příštěJ

Přidat komentář