Hřeben Nízkých Tater

Hřeben Nízkých Tater

Dne 8. 9. – 10. 9. 17

V pátek po příjezdu do Tater jsme si připili a seznámili. Jeden z turistů byl na Mont Blancu, a tak jsme se podívali na pěknou prezentaci. Zítra se nevydáme na Mont Blanc, ale na hřeben Nízkých Tater.

Cestou na túru se turisté v autě dověděli informace o Nízkých Tatrách a o cestě, kterou dnes půjdeme. Roman je dnes v Tatrách poprvé. A proto jsme dnes vymysleli túru na míru pro něho.

Cestou jsme navštívili turistickou chatu M. R. Štefaníka, kde jsme se zahřáli čajem. Roman cestu zvládal a dokonce zvládl vyjít na nejvyšší vrchol Nízkých Tater – Ďumbier, který měří 2043 m n. m.

Výhledy bohužel kvůli počasí nebyli, ale ten úžasný pocit, kdy vyjdete na vrchol a cítíte se svobodně, stál za to. Čím jsme šli níž a níž tím více na nás koukalo sluníčko, které nás příjemně hřálo.

Unaveni jsme čekali na odvoz autem do našeho domečku, kde jsme se osprchovali a připravili na večeři. Večer jsme zahráli deskové hry a výborně se pobavili.

Neděle byla relaxační. Zašli jsme se podívat do motýlí zahrady. Byli jsme překvapení krátkou životností motýlu, ale unešení jejich krásou. Motýli na nás sedali a byli všude kolem nás.

Poté jsme se vydali na salaš. Někteří jeli na kole, někteří jeli autem. Ochutnali jsme výbornou žinčici a sýr. Pohodu jsme si užívali na zahradě, kde jsme ugrilovali jídlo jak pro masožravce, tak pro vegetariány.

Všichni jsme se shodli nad tím, že jsme si víkend skvěle užili na zážitky budeme ještě dlouho vzpomínat.

 

Přidat komentář