Ukrajina

Ukrajina

6. 6. – 10. 6. 18

Ukrajina

Měli jsme naplánovanou cestu do Černobylu.  Protože v Černobylu hořel Červený les, rozhodli jsme se kvůli naší bezpečnosti změnit plán naší cesty. Místo toho jsme se vydali poznat Ukrajinu trochu jinak.

Zajímalo nás, jaká je jejich kultura, krajina, jací jsou lidé a jaký mají život.

Poznávali jsme spoustu lidí, kteří nám ochotně odpovídali na naše dotazy. Některé postřehy, které jsme se dozvěděli, se jistě v žádných knížkách nedočteme. A o tom je cestování:-)

Věděli jste, že když projíždíte najednou z ničeho nic asfaltovou cestou, tak je to protože tam žije důležitý člověk? Že na Ukrajině jsou dva časy, podle kterých se orientují? Jeden je Kyjevský a druhý je místní. Anebo, proč si nekupovat barevný med, který se zde prodává? No jednoduše, protože to není med, ale rozehřátý bonbón.

Zjistili jsme, že Ukrajinci jsou milí lidé, kteří jsou hrdí na svoji zemi.

Ale abych jen nepsala o pozitivním zjištění. Bohužel ekologie není silná stránka Ukrajiny. Odpady z domácnosti ve většině části Ukrajiny, nikdo nevyváží. A tak jsou lidé donuceni odpad házet do řek, na zem apod. Tenhle pohled pro nás byl nepěkným zážitkem.

Mimo to, jsme navštívili spoustu krásných míst v Koločavě, v Mukačevě, v Užhorodě, Sienejské jezero, žijící skanzen ve vesnici Svobody.

Ukrajina je země, která určitě stojí za to jí navštívit.  Já se určitě na Ukrajinu vrátím:-)

 

Přidat komentář